Programa de l'Aplec 2016 Esporles

28-octubre-2016 divendres

Excursions Culturals

Lliure C2 Sa Granja   

Altres Activitats

17:00 h P02 Exposició Cartells Aplecs   (sa Vilanova)
  Exposició Cartells dels Aplecs Propietat del Centre Excursionista Pedreguer
17:00 h P05 Iniciació a la marxa nòrdica + passejada pel poble   (Tanca de sa Vilanova)
  Iniciació a la marxa nòrdica + passejada pel poble
18:00 h P01 Inauguració Aplec   (Tanca de sa Vilanova)
  Inauguració Aplec
19:00 h X3 L'obra d'un gegant   (Casa des Poble)
  Projecció del documental L'obra d'un gegant de Lluc Mir. https://youtu.be/_axCeXLW0Hc
20:00 h X7 Som Cims   (Tanca de sa Vilanova)
  Som Cims


29-octubre-2016 dissabte

Excursions Senderisme

07:15 h E08 Mola de Planícia - Puntals de Planícia   (Alta)
07:30 h E05 Miradors de Son Olesa   (Alta)
07:00 h E11 Camí de s'Arxiduc   (Mitjana/Alta)
07:45 h E06 Pas den Terreta, Pas de s'Ullastre i Pas des Cego   (Alta)
07:45 h E07 Camí des Correu i Camí des Pescadors   (Mitjana)
08:00 h E01 Fita del Ram   (Mitjana)
08:15 h E02 Camí des Correu i Cases de Planícia   (Baixa/Mitjana)
08:30 h E04 Volta al Puig de Na Ferrana   (Mitjana)
08:00 h E10 Excursió Miramar - Son Marroig   (Mitjana/Alta)
09:00 h E09 Ermita de Maristel·la   (Baixa/Mitjana)
09:00 h E13 Pinar de Canet   (Baixa)

Excursions Culturals

09:00 h C1 Volta pel Poble d'Esporles   
Lliure C2 Sa Granja   

Visites Culturals

09:00 h V2 Raixa   

Excursions Especials

08:00 h EE01 Barranc Dificultat Baixa: Torrent de Muntanya o Coanegra   (Alta)
09:00 h EE12 Volta amb Bicicleta de Muntanya   (Mitjana/Alta)
09:00 h EE07 Iniciació Marxa Nòrdica - Ermita Maristel·la   (Baixa/Mitjana)
09:30 h EE05 Iniciació Escalada a s'estret de Valldemossa   (Mitjana)

Altres Activitats

14:00 h D1 Dinar Diari   (Tanca de sa Vilanova)
17:00 h P02 Exposició Cartells Aplecs   (sa Vilanova)
  Exposició Cartells dels Aplecs Propietat del Centre Excursionista Pedreguer
18:30 h X6 Serra de Tramuntana Patrimoni de la Humanitat   (Casa des Poble)
  Projecció de la Serra de Tramuntana.
19:00 h X5 Secrets de Tramuntana   (Casa des Poble)
  Secrets de Tramuntana
20:00 h P08 Mostra Gastronòminca i Gloses   (Tanca de sa Vilanova)
  Mostra de cuina mallorquina (Organitza : ONG Esporles al Món) Venda de tiquets a la recepció de l'Aplec. Després combat de gloses amb Mateu Xurí i Maribel Servera
20:30 h S1 Sopar Diari   (Tanca de sa Vilanova)


30-octubre-2016 diumenge

Excursions Senderisme

07:15 h E08 Mola de Planícia - Puntals de Planícia   (Alta)
07:00 h E11 Camí de s'Arxiduc   (Mitjana/Alta)
07:30 h E05 Miradors de Son Olesa   (Alta)
07:45 h E06 Pas den Terreta, Pas de s'Ullastre i Pas des Cego   (Alta)
07:45 h E07 Camí des Correu i Camí des Pescadors   (Mitjana)
08:00 h E01 Fita del Ram   (Mitjana)
08:15 h E02 Camí des Correu i Cases de Planícia   (Baixa/Mitjana)
08:30 h E04 Volta al Puig de Na Ferrana   (Mitjana)
08:00 h E10 Excursió Miramar - Son Marroig   (Mitjana/Alta)
09:00 h E09 Ermita de Maristel·la   (Baixa/Mitjana)
09:00 h E13 Pinar de Canet   (Baixa)

Excursions Culturals

09:00 h C1 Volta pel Poble d'Esporles   
Lliure C2 Sa Granja   

Visites Culturals

09:00 h V1 Visita a Son Marroig i Miramar   

Excursions Especials

08:00 h EE02 Barranc Dificultat Mitjana: Torrent de Biniaraix o de Na Móra   (Alta)
09:00 h EE12 Volta amb Bicicleta de Muntanya   (Mitjana/Alta)
09:00 h EE08 Iniciació Marxa Nòrdica - Pinar de Canet   (Baixa/Mitjana)
09:30 h EE06 Escalada en bloc   (Mitjana/Alta)

Altres Activitats

14:00 h D1 Dinar Diari   (Tanca de sa Vilanova)
17:00 h P02 Exposició Cartells Aplecs   (sa Vilanova)
  Exposició Cartells dels Aplecs Propietat del Centre Excursionista Pedreguer
19:00 h X1 Primer descens de Sa Fosca   (Casa des Poble)
  Primer descens de Sa Fosca
20:00 h P00 Foc de Camp i torrada   (Tanca de sa Vilanova)
  Foc de Camp i torrada amenitzat amb Batucada. El preu inclou una safata amb llom, panxeta, botifarró, llonganissa, dues llesques de pa i un tassó de vi.
20:30 h S1 Sopar Diari   (Tanca de sa Vilanova)


31-octubre-2016 dilluns

Excursions Senderisme

07:15 h E08 Mola de Planícia - Puntals de Planícia   (Alta)
07:00 h E11 Camí de s'Arxiduc   (Mitjana/Alta)
07:30 h E05 Miradors de Son Olesa   (Alta)
07:45 h E06 Pas den Terreta, Pas de s'Ullastre i Pas des Cego   (Alta)
07:45 h E07 Camí des Correu i Camí des Pescadors   (Mitjana)
08:00 h E01 Fita del Ram   (Mitjana)
08:15 h E02 Camí des Correu i Cases de Planícia   (Baixa/Mitjana)
08:30 h E04 Volta al Puig de Na Ferrana   (Mitjana)
08:00 h E10 Excursió Miramar - Son Marroig   (Mitjana/Alta)
09:00 h E13 Pinar de Canet   (Baixa)
09:00 h E09 Ermita de Maristel·la   (Baixa/Mitjana)

Excursions Culturals

09:00 h C1 Volta pel Poble d'Esporles   
Lliure C2 Sa Granja   

Visites Culturals

09:00 h V1 Visita a Son Marroig i Miramar   

Excursions Especials

08:00 h EE03 Barranc Dificultat Alta: Sa Fosca o Torrent de Mortitx   (Alta)

Altres Activitats

17:00 h P02 Exposició Cartells Aplecs   (sa Vilanova)
  Exposició Cartells dels Aplecs Propietat del Centre Excursionista Pedreguer
19:00 h X2 2016 Any Ramon Llull   (Casa des Poble)
  2016 Any Ramon Llull
20:30 h S2 Sopar Cloenda   (Escola Pública d'Esporles)


01-novembre-2016 dimarts

Excursions Culturals

Lliure C2 Sa Granja   

Altres Activitats

11:00 h P06 Acte de Cloenda   (Tanca de sa Vilanova)
  Acte de Cloenda i entrga de bandera. Al final Xeremiers i Ball de Bot.
11:30 h P07 Plantada d'arbre   (Refugi de son Trias)
  Plantada d'arbre



Aplec Excursionista
dels Països Catalans